Aqua Dom
REKLAMA

Adres:
Karl-Liebknecht-Strasse 3
10178 Berlin (Mitte)
www.radissonblu.de

U-Sahn  S3, S5, S7, S75 Hackescher Markt
Autobus  M48, TXL, 100, 200, 248, M48

Berlin może się poszczycić olbrzymim, wielopiętrowym cylindrycznym akwarium o pojemności 1 miliona litrów (!), w którym pływa ponad 50 gatunków różnych tropikalnych ryb. Żeby jednak tę atrakcję zobaczyć, trzeba wiedzieć gdzie wejść, albowiem dotarcie do tej gigantycznej konstrukcji nie jest nigdzie oznaczone…

Aqua Dom otwarto w 2003 r. Zaprojektowała go i wykonała amerykańska firma International Concept Management. Akwarium o wymiarach 16 metrów wysokości na 11,5 metra średnicy zostało umieszczone na 9 metrowym fundamencie. Do wykonania cylindra użyto 150 ton żywicy akrylowej.

Akwarium mieści się w hotelu Radisson Blu w samym centrum miasta, tuż obok berlińskiej katedry i "nad" muzeum DDR. Czerwony dywan sprzed hotelowych drzwi prowadzi nas do lobby, w którego centrum zamontowano to olbrzymie cudo pełne wody. Aby się poczuć jak ryba w akwarium przyglądająca się 1500 innym jego mieszkańcom, przez środek konstrukcji kursuje przeszklona, piętrowa winda.

O czystość akwarium dba zatrudniony przez hotel sztab płetwonurków.

Aby zobaczyć akwarium z zewnątrz, do budynku można wejść bezpłatnie. Chcąc skorzystać z windy trzeba jednak wydać ok. 6 euro od osoby.


Lokalizacja na mapie:
Galeria Aqua Dom
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Ciekawe miejsca i zabytki
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2021 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier