Bezpłatne atrakcje
REKLAMA
Jesteś w » Gdzie się wybrać w Berlinie » W dzień » Bezpłatne atrakcje

Niemiecka stolica dysponuje wieloma atrakcjami, których obejrzenie nie łączy się z żadnymi kosztami... no może za wyjątkiem zakupienia biletu na komunikację miejską, dla tych którzy nie mogą lub za bardzo nie lubią chodzić ;)

Alexanderplatz
Alexanderplatz - plac Aleksandra to centralny węzeł komunikacyjny we wschodniej części Berlina. Jego nazwa pochodzi od (...)
Aqua Dom
Berlin może się poszczycić olbrzymim, wielopiętrowym cylindrycznym akwarium o pojemności 1 miliona litrów (!), w którym (...)
Bebelplatz
Koncepcja stworzenia Bebelplatz (wcześniej Opernplatz) powstała jeszcze za czasów Fryderyk II Wielkiego, pod którego (...)
Boulevard der Stars
Berlin też ma swoją Aleję Gwiazd. Czerwony dywan z żywicy, w którą wmontowane są gwiazdy sławnych ludzi filmu, mieści się (...)
Brama Brandenburska
Najbardziej znany symbol Berlina. Brama Brandenburska – zabytkowa budowla zaprojektowana przez niemieckiego (...)
East Side Gallery
East Side Gallery to najdłuższy zachowany odcinek dawnego Muru Berlińskiego i największa na świecie galeria na świeżym (...)
Gedenkstätte Berliner Mauer
Wchodząc na teren tego niezwykłego muzeum ogarnia nas poczucie smutku. Monumentalność zachowanych fragmentów muru (...)
Gendarmenmarkt
Gendarmenmarkt jest jednym z najpiękniejszych placów w Europie. Tu znajduje się Deutscher Dom (Niemiecka Katedra), (...)
Hackesche Höfe
Hackesche Höfe to osiem, odrestaurowanych i połączonych ze sobą wewnętrznych dziedzińców (najlepiej do nich dotrzeć od (...)
Hauptbahnhof
Nowy Berlin Hauptbahnhof zaprojektowany został przez Meinharda von Gerkana, choć w celu skrócenia budowy, zrezygnowano (...)
Holocaust-Mahnmal
Denkmal für die ermordeten Juden Europas (Pomnik Pomordowanych Żydów Europy) w skrócie Holocaust-Mahnmal to monument (...)
Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche
Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, zwany potocznie Kościołem Pamiątkowym (Gedächtniskirche), jest świątynią ewangelicką. (...)
Plac Poczdamski
Plac Poczdamski (Potsdamer Platz) to jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Jego (...)
Reichstag
Od 1999 r. budynek jest siedzibą niemieckiego parlamentu – Bundestagu, a od 1994 r. miejscem obrad Zgromadzenia (...)
Topographie des Terrors
W tym miejscu, tj. pomiędzy Prinz-Albrecht-Strasse (dziś Niederkirchnerstrasse), Wilhelmstrasse i Anhalter Strasse (...)
Zitadelle Spandau
Cytadela w Spandu jest fortecą oblaną ze wszystkich stron wodą. Muzeum znajduje się w nowym arsenale wybudowanym w (...)
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne W dzień
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2018 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier