Co warto zobaczyć?
REKLAMA
Jesteś w » Strona główna » Jak odkrywać Berlin » Co warto zobaczyć?

Dzisiejszy Berlin jest de facto młodym miastem z bogatą przeszłością, w którym jednak, jak podobnych mu dużych metropoliach, odnajdujemy wszelkie tendencje artystyczne, zarówno w dziedzinie sztuk plastycznych, kina, architektury, muzyki czy tańca!

Co więc warto zobaczyć w tym mieście o niesamowitej sile przyciągania? Na pewno warto przejść się do licznych muzeów oferujących zwiedzającym wszystkie możliwe formy sztuki - od prehistorii po działania czysto współczesne!

Szereg ciekawych, cyklicznych imprez przyciągających miliony odwiedzających np. festiwal filmów Berlinale, Długa noc muzeów, Międzynarodowy Festiwal Dizajnu, Targi Grüne Woche czy Międzynarodowy Festiwal Piwa.

Spacerując po Berlinie, a szczególnie po jego centrum, czyli dzielnicy Mitte, co róż będziemy także natrafiać na ciekawą miejską architekturę - wieżę telewizyjną górującą nad miastem przy Placu Aleksandra, barokową Katedrę Berlińską, czy plac na którym w 1933 r. palono książki. Dalej mamy ikonę miasta - Bramę Bandenburską, olbrzymi (powierzchniowo) Pomnik Pomordowanych Żydów Europy i hiper nowoczesny kwartał z Placem Poczdamskim.

Można byłoby jeszcze długo tak wymieniać... Lepiej przekonać się samemu, układając własny plan odwiedzin, według swoich upodobań i możliwości!

Berlin Co warto zobaczyć? (obrazkowo)
REKLAMA
Kalendarium większych wydarzeń
REKLAMA
Berlin Co warto zobaczyć?
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2021 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier