Hamburger Bahnhof - Muzeum Sztuki Współczesnej
REKLAMA
Jesteś w » Gdzie się wybrać w Berlinie » W dzień » Muzea i galerie » Hamburger Bahnhof - Muzeum Sztuki Współczesnej

Adres:
Invalidenstraße 50-51
10557 Berlin (Mitte)
www.hamburgerbahnhof.de

U-Bahn  U55, Berlin Hauptbahnhof
U-Sahn  S3, S5, S7, S75 Berlin Hauptbahnhof
Autobus  120, 123, 142, 147, 245

Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart jest głównym berlińskim muzeum Sztuki Współczesnej otwartym w dawnej stacji kolejowej, Hamburger Bahnhof w listopadzie 1996 r. Muzeum wyróżnia się z daleka, na fasadzie budynku zamontowane zostały charakterystyczne niebieskie neony. Architektura jest kwintesencją Berlina: połączenie przeszłości i przyszłości. Szklany dach i geometryczne wzory sprawiają, że muzeum fascynuje nie tylko wystawianymi dziełami sztuki współczesnej ale również samym swoim wyglądem.

Muzeum rozpościera się na ponad 10000 metrów kwadratowych powierzchni. Jego sale wystawiennicze przeznaczone są dla sztuki z drugiej połowy 20. wieku. Na kolekcję składają się dzieła z Muzeów Narodowych Berlina, oraz elementy z prywatnego zbioru znanego niemieckiego kolekcjonera, Ericha Marxa.

Znajdziemy tu m.in. prace Andy’ego Warhola, Cy Twombly, Roberta Rauschenberga, Roy Lichtensteina, Anselma Kiefera i Josepha Beuysa. Kolekcja obejmuje także ponad 450 rysunków and Beuysa, oraz około sześćdziesiąt rysunków Warhol m.in ilustracji do Vanity Fair.


Lokalizacja na mapie:
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Muzea i galerie
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2021 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier