Madame Tussauds
REKLAMA
Jesteś w » Gdzie się wybrać w Berlinie » W dzień » Muzea i galerie » Madame Tussauds

Adres:
Unter den Linden 74
10117 Berlin (Mitte)
www.madametussauds.com/Berlin/en

U-Sahn  S1, S2, S25 Brandenburger Tor
Autobus  147

W samym sercu Berlina na co dzień można spotkać ludzi znanych z małego i dużego ekranu i nawet się do nich przytulić! Najsłynniejsze brytyjskie Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds ma także swój oddział w niemieckiej stolicy. Został on hucznie otwarty w 2008 roku.

W muzeum, prócz aktualnych aktorów i wszelakiej maści innych celebrytów można spotkać także wielkich kultury i nauki - Alberta Einsteina, Zygmunta Freuda, Ludwika van Beethovena. Uścisnąć rękę można także legendarnym sportowcom i znanym politykom. Na powierzchni przekraczającej 2500 m2 na gości czeka siedem różnych sal tematycznych, w tym także możliwość zobaczenia jak pracochłonne jest stworzenie pojedynczej figury woskowej.

Założycielka pierwszego muzeum figur woskowych była Marie Tussauds (z domu Grosholtz), francuska XVIII wieczna artystka. Nauczyła się fachu gdy jako młoda dziewczyna pracowała u lekarza tworzącego woskowe modele anatomiczne. W wieku 16 lat Marie stworzyła swoją pierwszą samodzielną postać – Voltaire’a. W czasie francuskiej rewolucji zmuszona do udowadniania wierności szlachcie tworzyła z wosku maski straconych arystokratów. Po emigracji na wyspy brytyjskie, w 1835 roku założyła w Londynie swoje pierwsze muzeum.

Muzeum otwarte jest codziennie od 10.00 do 19.00 (ostatni wchodzą na teren obiektu do godz. 18.00). W sierpniu muzeum otwarte jest godzinę dłużej.

Bilety wstępu są dosyć drogie, jednak kupując je przez stronę www muzeum, można oszczędzić nawet do 40%.


Lokalizacja na mapie:
Galeria Madame Tussauds
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Muzea i galerie
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2017 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier