Spreepark
REKLAMA

Adres:
Kiehnwerderallee 1
12437 Berlin (Treptow-Köpenick)
www.berliner-spreepark.de

U-Sahn  S8, S8, S9, S47, S85 Plänterwald
Autobus  166, 167, 277, 377, N65, N79

Spreepark to nietypowa berlińska atrakcja turystyczna. Jest to bowiem opuszczony park rozrywki, który czasy swej świetności przeżywał za okresu NRD i tuż po zjednoczeniu Niemiec. Niestety pod koniec lat 90. ubiegłego wieku berlińska atrakcja zaczęła popadać w długi i na początku XXI w. finalnie ogłosiła bankructwo. Główny właściciel przybytku uciekł przed komornikami do Peru (aby i tak zostać ostatecznie aresztowanym za... narkotyki).

Większość parkowych konstrukcji nie została jednak rozebrana do dziś. Mimo iż park jest zamknięty dla indywidualnych turystów, można obejrzeć dawne atrakcje pokryte rdzą i mchem w towarzystwie przewodnika. Taka wycieczka trwa ok. 2 godzin i kosztuje ok. 15 euro.

Od 2001 roku przy wejściu do parku funkcjonuje kawiarnia. Uruchomiona została także stara kolejka, dzięki której za ok. 3 euro można w 15 minut objechać cały park dookoła.

Włodarze Berlina mają jednak w planach przywrócenie temu miejscu dawnej świetności. Jeżeli nie takiej samej (park rozrywki) to przynajmniej podobnej (park rekreacji).

Park był też jedną z lokalizacji, w której Joe Wright w 2011 r. nakręcił swój film sensacyjny pt. Hanna.


Lokalizacja na mapie:
Galeria Spreepark
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Ciekawe miejsca i zabytki
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2017 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier