Studia w Berlinie
REKLAMA
Jesteś w » Strona główna » Co robić w Berlinie » Uczyć się » Studia w Berlinie

Berlin może pochwalić się sporą liczbą wyższych uczelni. Szeroka gama kierunków i specjalności daje wiele możliwości studentom. Wśród nich znajdują się aż cztery uniwersytety o wysokim prestiżu. Są to: Humboldt Universität, Freie Universität, Technische Universität oraz Universität der Künste.

Młodzi ludzi chcący podjąć studia w Niemczech muszą złożyć podanie w uczelni, o którą się ubiegają, w biurze dla studentów z zagranicy (Akademisches Auslandsamt).

Dodatkowo należy udokumentować swoją znajomość języka niemieckiego. Mogą to być międzynarodowe certyfikaty językowe, wystawiane przez specjalne placówki np. Instytut Goethego, można też zdać egzamin z niemieckiego na uczelni, o którą się ubiegamy.

Uznawane certyfikaty to:
-  KDS - Kleines Deutsches Sprachdiplom - egzamin podstawowej znajomości języka, przeprowadzany przez Instytuty Goethego na całym świecie.
-  GDS - Grosses Deutsches Sprachdiplom - egzamin zaawansowanej znajomości języka, przeprowadzany przez Instytuty Goethego na całym świecie, upoważnia on również do wykonywania zawodu nauczyciela języka niemieckiego,
-  DHS - Deutsche Sprachprufung für den Hochschulzügang ausländischer Studienbewerber - czteroetapowy egzamin, który można zdać tylko w Niemczech)
-  DAF - Test Deutsch als Fremdsprache – egzamin przeprowadzany przez wydziały filologiczne niektórych wyższych uczelni.
-  ZOP - Zentrale Oberstufenprüfung - do egzaminu przystępuje się po ok.1200 godzinach żywego języka.

Więcej informacji o certyfikatach można znaleźć na: www.testdaf.de i www.goethe.de

Studenci z Polski mogą się ubiegać o stypedia np. w Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD). Tu jednak jest sporo ograniczeń i (czasami dziwnych) wymogów.

DAAD (czyli Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) ma swoje przedstawicielstwo również w Polsce: www.daad.de

REKLAMA
Kalendarium większych wydarzeń
REKLAMA
Berlin Studia w Berlinie
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2018 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier