Zakupy - shopping!
REKLAMA
Jesteś w » Strona główna » Co robić w Berlinie » Zakupy - shopping!

Na zakupy, ale gdzie? Oczywiście w Berlinie!

Sklepów w Berlinie naprawdę nie brakuje, niektóre prześcigają się w swojej śmieszności i oryginalności, np. tylko w Berlinie znajdą Państwo sklep z... atrapami książek lub... supermarket pogrzebowy, w którym można zapakować na wózek trumnę i zapłacić za nią przy kasie. Nieźle co? Nie namawiam jednak do odwiedzania takich sklepów.

To co mogę polecić turystom odwiedzającym to miasto to bogato wyposażone centra handlowe, gdzie znajdują się wszystkie najważniejsze sklepy oraz obszerne często bezpłatne parkingi.

Jeśli zależy Wam na szybkich i tanich zakupach to polecam supermarkety położone na peryferiach miasta, np. jadąc autostradą A 114, w kierunku centrum, tuż przy jej końcu na Rothenbachstr. natknąć się można na ulubiony sklep polskich turystów - Aldi. Kawałek dalej na Romain-Rolandstrasse znajdziemy lepiej zaopatrzony supermarket Kaufland.

Jeśli interesują Państwa lepsze zakupy w centrach handlowych to odwiedźcie koniecznie: Schoenhauserallee (dzielnica Prenzlauer Berg, dziś Pankow) - jest tam wiele niedrogich butików z bardzo oryginalnymi ciuchami, sklepy spożywcze, techniczne, punkty usługowe, gastronomiczne. Sklep wyposażony w parking dla klientów. Gesundbrunnen - podobny jeszcze większy dom handlowy z wielopiętrowymi pasażami.

W centrum na Alexanderpaltz wielki sklep Alexa i Galeria Kaufhof oraz jeden z większych w Berlinie sklep RTV-AGD - Saturn.

Godny polecenia dom handlowy KaDeWe (za czasów podzielonego Berlina słynny symbol zachodniego bogactwa) znajduje się na Ku Dammie (Tiergarten) w pobliżu dworca Zoo-Garten. Ruchome schody wyprowadzają nas na wiele pięter tego potężnego sklepu. Asortyment od spożywczego poprzez ciuchowy a kończąc na komputerowym i elektronicznym.

W tym samym regionie, kawałek dalej w kierunku dworca Zoo następne centrum rozrywkowo-zakupowe Europa Center. Mnóstwo kafejek, knajpek, restauracji w tym restauracja japońska oraz kilka butików. Atrakcją jest tam zegar wodny, który odmierza czas wykorzystując tylko prawa fizyki i naczyń połączonych.

Jeśli kupować meble i artykuły wyposażenia wnętrz to najlepiej w IKEI. w Berlinie znajdują się trzy sklepy tej firmy jednak ten położony w dzielnicy Spandau na Ruhlebenerstrasse jest jednym z największych w Europie. Bezpłatny piętrowy parking zapewnia swobodę zmotoryzowanym klientom.

Kawałek dalej na skrzyżowaniu ulic Brunsbuetteler i Klosterstarsse (Spandau) znajduje się nowy oddany pod koniec 2001 roku dom handlowy - pasaż Arkaden. Ten sam wielopiętrowy pasaż znajduje się również na Potsdamerplatz.

Również w dzielnicy Spandau znajduje się wiele innych sklepów budowlanych, elektronicznych, wykończenia wnętrz. Na Am Juliusturm znajduje się raj dla dzieciaków, znany w całej Europie sklep z zabawkami i artykułami dla dzieci Toys R as a zaraz obok kolejne centrum handlowe z bezpłatnym parkingiem, mieszczące w sobie sklepy takie jak Saturn i Kaufland.

Największe sklepy AGD i RTV Mediamarkt znajdują się w dzielnicy Wedding (dziś należącej do Mitte oraz Spandau, mniejsze we wszystkich pasażach i centrach handlowych.

Mówiąc o gigantycznych centrach handlowych należy wspomnieć również o ciekawym architektonicznie centrum wybudowanym na bazie starej fabryki broni - Borsigwerke w dzielnicy Tegel na ulicy Berlinerstrasse. Znajdują się tam wszystkie znane supermarkety oraz sklep sportowy.

Berlin to pierwszy land który zmienił ustawę o handlu. Teraz sklepy, w dni powszednie, mogą być otwarte nawet całą dobę. Zamknięte muszą być jedynie w niedziele i święta.

I tak nie dotyczy to małych, specjalistycznych sklepików, które są otwarte w różnych, czasami dziwnych godzinach (np. tylko w wieczornych lub popołudniowych).

A więc... miłych zakupów...

Berlin Zakupy - shopping! (obrazkowo)
REKLAMA
Kalendarium większych wydarzeń
REKLAMA
Berlin Zakupy - shopping!
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2021 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier